فرهنگ چفیه

چفیه میگوید: به خوبی یاد  دارم آن روزها را که عرق از جبین کشاورزان نخلستان بر میگرفتم و گاه بر گرد کمر ماهی گیران بر روی دریای بی انتها روان میشدم.

چفیه میگوید:به یاد دارم آن زمان را که ترکش، پای رزمنده ی بسیجی را دریده بود واو، واو چنگ برخاک میزد ومن،طاقتم برسر می آمد و خودرابه دور پای اومی پیچیدم وسخت می فشردم،آن قدرکه خون بر پیکرش بر می گشت و من سرتا پا سرخ میشدم،مانند شقایق...

چفیه میگوید:  آنگاه که خورشید سوزان،امان بچه ها را بریده بود،دامن به آب داده و روی سوخته ازآفتابشان را نوازش می کردم، شاید که با خیسی تنم، کمی از سوزش وجودشان بکاهم.

چفیه میگوید:آن زمان که به نماز می ایستادند عبایشان می شدم و در دل شب تنها محرم رازشان... و من بودم که در توسل های پیش از عملیات، صورت رزمندگان را می پوشاندم تا که هیچ کس جز محبوبشان اشکشان را نبیند من بودم" و چشم های ملتمس و خیس آنها" و این آبروی من از همان اشک هاست.

چفیه میگوید:  هرگاه که زمین به لرزه می افتاد و آسمان شب با منورها چراغانی می شد، فریاد یا زهرا(س) دردشت می پیچید و رزم خون در میدان رزم برپا بود، به یاد دارم آن هنگام که رزمنده ای بسیجی در خون می غلتید، من اولین  کسی بودم که بر بالینش می  نشستم؛ او هفت آسمان را می نوردید و من، با کوهی از غم فراق، وجود نورانیش را در آغوش می گرفتم  و آن قدر آن را می بوییدم تا تمام وجودم را خون زخم های پیکرش در بر میگرفت.

چفیه میگوید:شما ندیدید آن هنگام را که بچه ها دل به دریا زده بودند و تکه تکه ی بدن هایشان میدان رزم را گلگون میکرد، رفیقانشان آن تکه ها را در بالینه من جمع می کردند و من همچون بقچه ای می شدم از گوشت و خون خوبان.

و آنگاه که نبرد به پایان میرسید، اشک حسرت یاران خمینی(ره)، تمام وجودم را در بر می گرفت چفیه شرح جان فشانی عشاق است؛چفیه معطر از عطر بسیجیان است.

چفیه منتظر است، منتظر یاران امام عصر(عج)...

چفیه همراه بهشتیان است و ریسمان ولایت،نشانه منزلت و پاکی است و یادگار جنگ.

خوشا به حال آنان که چفیه همراه زندگیشان است

/ 8 نظر / 25 بازدید
نی لا

چه كسي مي‌داند در اين ديار چه گذشته است بر آنها كه سفر كرده‌اند جز آنهايي كه آنجا بوده‌اند و مانده‌اند، بگوئيد براي ما از آن روزها و ما مي‌شنويم، و شنيدن اين خاطرات بسيار جذاب است و عبرت انگيز براي دلسوختگان، آيا مي‌توان در اين هياهو و زرق و برق شهرها و زندگي‌هاي مادي شرايط آنها را درك كرد؟ انصافا كه من، عشق مي‌خواهد و ايمان ما ايمان قوي و استوار بسان آنها كه رفته‌اند و آناني كه شتابي وصف ناپذير براي رسيدن به معشوق و خالق خويش داشته‌اند و با همان سرعت طي طريق كرده‌اند و ره صد‌ساله را يك شبه پيموده‌اند. اين سرزمين‌ها بايد به خود ببالند و خواهند هم باليد كه جاي جاي آنها خاطره اي از مردان خداست. اشك بي‌اختيار جاري مي‌شود در آن هنگام كه به مزار پاك شهدا گمنام و ياران بي‌نشان مي‌رسيم و مي‌بينيم كه چه گمناماني به دعوت حق لبيك گفتند و همانند امامشان در صحراي كربلا مظلومانه رفتند بدون هيچ چشم داشتي از دنيا، و زينتشان چه زيبا بود و برگشان زيباتر و زبان الكي است از بيان حالات عاشقانه آنها با معبود خويش ... چقدر سخت است زيستن آنگونه كه خوبان زيسته‌اند آنهايي كه هيچ دلبستگي به دنيا نداشته و با همان سادگي و صفا

نی لا

سلام خدا و ملائکه اش بر تمامي عزيزاني که سالک راه حقند و نمي گذارند ارزشها و مقدسات به فراموشي سپرده شود. و سلام بر شما حاج داداش بزرگوارم و سلامتي گواراي وجود نازنينتان که در جبهه‌ي فرهنگي سعي و اهتمام ميورزيد.

محقق

چفيه نماد و سمبل ارزشهاي بسيج (نظير شهادت طلبي ، ايثار و تلاش براي تعالي دين و جامعه ، ساده زيستي و ...) و اعلام آمادگي براي مبارزه و جانفشاني در راه حراست از اصول و دستاوردهاي انقلاب اسلامي و كوشش در جهت رشد و تعالي مادي و معنوي جامعه و بيداري در مقابل توطئه هاي استكبار جهاني و ايادي داخلي آنان است. و چفیه شرح جان فشانی عشاق است؛چفیه معطر از عطر بسیجیان است. چفیه منتظر است، منتظر یاران امام عصر(عج)... چفیه همراه بهشتیان است و ریسمان ولایت،نشانه منزلت و پاکی است و یادگار جنگ. مستدام باشید[گل]

مدعی

چفیه بازوبند حضرت عباس است که در علقمه افتاده بود و ملائکه آن را به جبهه آوردند.

مدعی

چفیه بازوبند حضرت عباس است که در علقمه افتاده بود و ملائکه آن را به جبهه آوردند.

دیوونه غربتی

من به احمدی نژاد رای نمی دهم چون احمدی نژاد برای ریاست جمهوری مناسب نیست؟!

آلا

سلام وب زیبایی دارید من شما رو لینک کردم لطفا نسبت به لینک کردن وب من اقدام کنید

بسیجی

حیلی زیبا بود خدا قوت